Wersja Polska Deutche Version English Version

Villa Melodia

ul. B. Prusa 8

72-600 Świnoujście

tel. +48 603 958 812

info@villa-melodia.pl

Świnoujście

Zapraszamy do zapoznania się z pięknymi okolicami i historią naszego regionu. Położenie geograficzne miasta Świnoujście pozwala na odbywanie pieszych i rowerowych wycieczek do Niemiec, rejsy statkami Białej Floty, wyjazdy autokarowe do Legolandu, Heide Park, Hansa Park oraz wycieczki promowe do Szwecji i Danii.

Kościół Chrystusa Króla z XVIII wieku, wzniesiony na miejscu gotyckiej Świątyni. W nawie głównej zwisa ze stropu potężny, drewniany model statku.

Dawny ratusz, dziś siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej, miejsce wielu wystaw.

Fort Gerharda - potocznie zwany WSCHODNIM jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-to wiecznych fortów nadbrzeżnych, w naszej części Europy. Wybudowany przez pruskich fortyfikatorów był jednym z czterech podstawowych dzieł obronnych składających się na Twierdzę Morską Świnoujście.

Fort Anioła wybudowany w latach 1845-58 na wzór Mauzoleum Hadriana, dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie oraz w pobliżu Fort Zachodni wybudowany w latach 1843-1863, wielokrotnie modernizowany, po wojnie do 1962 roku stacjonowały tam wojska radzieckie.

Wieża po byłym kościele protestanckim zniszczonym pod koniec II wojny światowej.

Falochron zachodni z początku XIX wieku Stawa "Młyny" to znak nawigacyjny w kształcie wiatraka.

Falochron wschodni, wybudowany na polecenie Fryderyka Wilhelma III i oddany do użytku w 1823 roku. Sięga 1,4 km w głąb morza i jest najdłuższym falochronem kamiennym w Europie.

Muszla koncertowa tu odbywa się szereg koncertów oraz imprez artystycznych. Położona w artakcyjnym miejscu w dzielnicy nadmorskiej, tuż przy promenadzie.

Latarnia Morska - jedna z największych atrakcji turystycznych tego typu na polskim wybrzeżu. Wysoka na 68 metrów, licząca ponad 300 krętych schodów jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale również najwyższą na Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie. Przy latarni funkcjonuje muzeum.